5.9 C
Praga
martedì, Marzo 28, 2023
HomeIntervisteFotbal: i Češi fandí San Marinu

Fotbal: i Češi fandí San Marinu
F

Iscriviti alla nostra newsletter

Od Planičky až po Nedvěda, Česko je země s velkou fotbalovou tradicí. A navíc, je to taky země s určitou zálibou pro bizarní věci. Země „Mužů v ofsajdu“ a Panenky. Proto by existence stránky věnovaná sanmarinské kopané neměla nějak překvapit. Nějaké otázky lze ale zakladatelovi pokládat.

Jak Vás napadlo založit stránku o reprezentaci SM a vůbec sledovat fotbal v San Marině?

Jelikož mám poměrně velký rozhled nad evropským fotbalem, tak jsem se také zajímal i o SM a časem mě zaujal i klub La Fiorita.  Uvědomoval jsem si, že se u nás nedostává moc informací ohledně méně známých lig fotbalu, tak se to jednou ve mě zlomilo a chtěl jsem to změnit. Inspiroval jsem se českou stránkou o Islandské lize a tak jsem založil Sanmarinskou.

Hráli jste proti místním týmům? (třeba já za sebou mám přatelák proti Polisportiva 3 Fiori, která měla twinning s mým tehdejším týmem)

Ne, fotbal už delší dobu nehraju a nemám na něj dostatek času.

Jezdíte na zápasy reprezentace nebo dalších týmů i v zahraničí? (jako že mimo SM)

Zatím ne, ale uvažuju nad tím. Kdyby to bylo v blízkém okolí (Morava, západní Slovensko) tak bych nejspíše neváhal a jel bych.

Vy jste tedy v SM někdy byl? (A pokud ano, co vám tam zaujalo)?

Bohužel zatím ne, jelikož si to zatím nemohu dovolit, ale určitě je to v mých plánech.

Jaké máte vztahy se seskupením ultrasů ze SM  (Brigata Mai Una Gioia)?

Vím o Ultras Brigata a občas si píšu s jedním jeho představitelem, ale mimo to nemám s nimi zkušenosti.

Víte, že SM má jednodušší byrokracii než Italie a že to způsobilo pár zábavných situací u nás? (třeba Viagra byla legalizována o něco dřív v SM než v Itálii, vloni se stalo to samé s cannabis pro léčebné účely)

To je docela úsměvné. No spíše jsem se zaměřoval třeba na památky, které se tam vyskytují a vypadá to lákavě.

Máte v plánu založit jiné stránky (třeba o Andorře)?

Je to reálné, avšak v blízké době chci co nejvíce zapracovat na Sanmarinských stránkách, obzvláště na našich webových stránkách, které teď zkoušíme. Myslím si totiž, že spojení facebook+web by bylo ideální.

Pokud bych si měl vybrat další stránku, tak by to byla švédská, neboť v ní hraje můj nejvíce oblíbený klub (Malmö).

Co jinak děláte v životě?

Jelikož mám silné vazby k Finsku, tak se učím delší dobu jejich jazyk. Zajímám se o evropský fotbal, středověké dějiny, také si rád zahraju Fifu. Jinak jsem nezajímavý znuděný student.

 

Tiziano Marasco
Tiziano Marascohttps://www.tizianomarasco.com
Il Vojvoda | Friulano di nascita, parla 9 lingue e scrive in 4 alfabeti. Ha studiato metallistica all'università di Hedlund e seguito le lezioni del professor Krull. Alimenta la fiamma di Trockij, si è stabilito a Praga nel 2011. All'epoca stava fuggedo dalla Russia, dove aveva tentato di sabotare la rielezione di Putin. Riparato a Vienna ha provato a convincere gli austriaci a riprendere le loro terre, stabilendo però il parlamento al Karlmarxhof. Fallito anche questo tentativo, si è stabilito a Praga dove lo aveva invitato il suo amico Egon Bondy. Potete trovarlo a Žižkov travestito da Major Zeman. Per italia praga one way fa il favellatore di lingua ceca e riceve mezzo chilo di halušky al mese (con la bryndza e la slanina, mica quelli coi crauti).

LASCIA UN COMMENTO

Per favore inserisci il tuo commento!
Per favore inserisci il tuo nome qui
Captcha verification failed!
Punteggio utente captcha non riuscito. Ci contatti per favore!

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.

Must Read